Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011

»Η ΑΕΚ Εφυγε για τελικΟ

ΒΗΜΑ
Η ΑΕΚ έφυγε για τελικό
Σε «ζούγκλα» μετετράπη η Τούμπα στο φινάλε της ημιτελικής ρεβάνς του Κυπέλλου μεταξύ ΠΑΟΚ και ΑΕΚ. Οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο ενώ το σκορ ήταν 1-0 για την «Ένωση», οδήγησαν στη διακοή του ματς για περίπου 20 λεπτά, ωστόσο δεν απέτρεψαν την πρόκριση της ΑΕΚ στον τελικό χάρη στο γκολ που... πέτυχε ο Τραϊανός Δέλλας στο 48ο λεπτό.Ειδικότερα, ο δεύτερος ημιτελικός διεκόπη για περίπου 15 λεπτά στο 88' μετά από εισβολή οπαδών του ΠΑΟΚ στο γήπεδο. Οι παίκτες της ΑΕΚ έτρεξαν και μπήκαν στα αποδυτήρια, ενώ οπαδός των γηπεδούχων συνεπλάκη με τον Τραϊανό Δέλλα στον πάγκο της Ένωσης. Ο διαιτητής Μάνταλος διέκοψε προσωρινά το ματς, το οποίο ξεκίνησε με πεντάλεπτη καθυστέρηση.Η ατμόσφαιρα μύριζε... μπαρούτι από το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Στο 55' καπνογόνο που εκτοξεύθηκε από την εξέδρα χτύπησε στην πλάτη τον Σάχα, με αποτέλεσμα ο Αργεντινός πορτιέρο να πέσει στο έδαφος.Στον αγωνιστικό τομέα, η «Ένωση» ακολούθησε... συνταγή Εθνικής ομάδας του ...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩhttp://www.tovima.gr/sports/article/?aid=390270